Odstąpienie od umowy

Informacja dla konsumenta dotycząca korzystania z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość

opracowana na podstawie załącznika numer 1 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 ze zm.)


 Prawo odstąpienia od umowy

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.
 2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji dot. odstąpienia od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (poprzez pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną), podając nazwisko, pełny adres pocztowy, Państwa numer telefonu i adres e-mail.
 3. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej https://www.thewonderwood.com. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy pocztą elektroniczną. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 Skutki odstąpienia od umowy

 1. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
 2. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.
 3. Proszę odesłać produkt, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Produkt należy odesłać na adres: ul. Kamiennogórska 9/3, 60-179 Poznań.
 4. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

W jaki sposób mogę zwrócić produkt?


1

Zwrot na własny koszt

 • Możesz dokonać zwrotu, odsyłając przesyłkę na swój koszt, korzystając z  formularza „Odstąpienie od umowy” dostępnego poniżej lub własnoręcznie sporządzonego oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
 • Wypełnij go dokładnie, pamiętając o wyraźnym wpisaniu numeru konta bankowego oraz o podpisaniu dokumentu. Nowy dokument możesz również ściągnąć z naszej strony (pobierz format .PDF).
 • Będziemy wdzięczni, jeśli towar będzie w oryginalnym opakowaniu producenta.
 • Zapakuj zwracany produkt i wraz z podpisanym oświadczeniem o odstąpieniu lub dostarczonym przez nas  FORMULARZEM ZWROTU oraz oryginałem paragonu (lub faktury) odeślij na adres:
 • The Wonderwood ul. Kamiennogórska 9/3, 60-179 Poznań z dopiskiem „zwrot”

Pamiętaj

 • Zwrotu dokonujesz na własny koszt, który nie podlega zwrotowi.
 • Ponosisz odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.
 • Nie zapomnij dołączyć oryginału dowodu zakupu (paragon lub faktura VAT).
 • PODPISZ DOKUMENT zwrotu towaru. DOKUMENTY BEZ PODPISU nie zostaną uznane.
 • Termin zwrotu płatności może wynieść DO 14 DNI  od otrzymania zwrotu w magazynie thewonderwood.com lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jego odesłania, w zależności, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej, na zasadach obowiązujących w przepisach prawa.
 • Nie wysyłaj do nas przesyłek „za pobraniem” – nie mamy technicznej możliwości odbioru takiej paczki.
 • Z uwagi na bezpieczeństwo przesyłki i tempo jej dostarczenia polecamy odsyłanie towarów firmą kurierską lub korzystając z opcji pocztowej „Potwierdzenie nadania” / „Paczka polecona”.

Zwrotowi bądź wymianie podlega towar, który:


 • nie nosi śladów użytkowania;
 • nie został w żaden sposób uszkodzony;
 • posiada oryginalnie przymocowane wszelkie stałe oznaczenia, w tym w szczególności metki, w które Sprzedawca zaopatrzył towar oraz które nie noszą śladów usuwania czy ponownego przymocowania do towaru;
 • znajduje się w oryginalnym nienaruszonym opakowaniu, jeżeli w takie opakowanie był zaopatrzony;
 • nie został zakupiony po obniżonej cenie z powodu wad fizycznych, uszkodzeń czy jakichkolwiek braków.

 Zwrotowi bądź wymianie nie podlega towar:


 • przeceniony;
 • zakupiony podczas wyprzedaży lub akcji promocyjnych.

Pamiętaj

Kupujący ma obowiązek sprawdzić stan przesyłki w obecności doręczyciela. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia towaru należy sporządzić protokół szkody, który jest podstawą przyznania odszkodowania od przewoźnika za uszkodzenia powstałe w transporcie. Nie odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia towaru w momencie nie sprawdzenia go przy odbiorze w obecności pracownika firmy kurierskiej/Poczty Polskiej. Podczas sporządzania protokołu szkody należy zwrócić uwagę na zaznaczenie wszystkich zabezpieczeń paczki takich jak: karton, folia ochronna, folia bąbelkowa, wypełnienie, etykiety ostrzegawcze.


Plik do pobrania:

Formularz odstąpienia od umowy